پروژه سیستم خبره و هوش مصنوعی تشخیص سرطان دهان با کلیپس و سی شارپ

پروژه سیستم خبره و هوش مصنوعی تشخیص سرطان دهان

پروژه سیستم خبره و هوش مصنوعی تشخیص سرطان دهان با کلیپس و سی شارپ

دانلود کامل ترین پروژه سیستم خبره و هوش مصنوعی تشخیص سرطان دهان با کلیپس و سی شارپ ، پروژه سیستم خبره تشخیص بیماری سرطان دهان یکی از ارزشمند ترین و فاخر ترین پروژه های منتشر شده توسط تیم تحقیق و توسعه سایت تهران آی تی میباشد این پروژه سیستم خبره دارای داکیومنت بسیار خوب با فرمت ورد و داکیومنت میباشد که امکان ویرایش دارد از مزایای خوب این پروژه سیستم خبره پیاده سازی آن در دو محیط قدرتمند کلیپس و ویندوز تحت عنوان زبان برنامه نویسی سی شارپ میباشد که مانند یک نرم افزار قدرتمند بر روی سیستم عامل های ویندوز نصب میشود و قابلیت دریافت ورودی و ارسال خروجی بوده و میتواند با پردازش های جالب خوب گزارش کامل همراه با درصد احتمال ، داشتن بیماری سرطان دهان ارائه دهد

توجه : این پروژه سیستم خبره در محیط کلیپس و سی شارپ پیاده سازی شده است

پروژه سیستم خبره و هوش مصنوعی تشخیص سرطان دهان با سی شارپ

پروژه سیستم خبره و هوش مصنوعی تشخیص سرطان دهان توسط نرم افزار ویژوال استدیو و با زبان سی شاپ برای اولین بار در ایران توسط تیم تهران آی تی پیاده سازی شده است این نرم افزار پیاده سازی شده ، دارای ۵ صفحه میباشد که قابلیت های بسیاری دارد از قابلیت های خوب این نرم افزار سیستم خبره میتوان به گرفتن ورودی از کاربران تحت عنوان سوال هایی که میپرسد و پاسخ داده به همان سوالات پرسیده شده اشاره کرد که فقط در نرم افزار هایی با قابلیت سیستم خبره و هوش مصنوعی قوی میتوان مشاهده کرد و از نکات مهم دیگر این نرم افزار هوش مصنوعی و سیستم خبره میتوان به فارسی بودن آن اشاره کرد که کاربران فارسی زبان ارتباط خوب و راحتی میتوانند با آن پیدا کنند و در آخر میتوان به قابلیت پیشرفته این پروژه سیستم خبره که قابلیت پردازش ورودی های کاربر که توسط سیستم پرسیده شده و کاربر به آن پاسخ داده اشاره کرد و همچنین توانایی تشخیص بیماری به صورت درصد یا همان منطق فازی

توجه : نرم افزار سیستم خبره و هوش مصنوعی تشخیص بیماری در محیط ویندوز به زبان فارسی است

پروژه سیستم خبره و هوش مصنوعی تشخیص سرطان دهان با کلیپس

پروژه سیستم خبره و هوش مصنوعی تشخیص سرطان دهان در محیط قدرتمند کلیپس که مخصوص برنامه نویسی برای برنامه های هوش مصنوعی و سیستم خبره است پیاده سازی شده است از مزایای این پیاده سازی میتوان به داشتن فکت های بسیار قوی که خود کاربر با پاسخ دادن به سوالات سیستم ایجاد میکند اشاره کرد و همچنین به رول ها یا همان قوانین قدرتمند پروژه سیستم خبره اشاره کرد که با ظرافت زیادی سبب شده که سیستم توانایی زیادی در تشخیص بیماری داشته باشد و بتواند با استفاده از منطق فازی میزان حدس خود از ابتلا به بیماری را به صورت درصد اعلام نماید

توجه : پروژه سیستم خبره با نرم افزار کلیپس پیاده سازی شده است و دارای فکت ها و رول های متعددی است.

 مقدمه پروژه سیستم خبره و هوش مصنوعی تشخیص سرطان دهان

با گسترش کاربرد فناوری اطلاعات، سیستم های تصمیم گیری و یا به طور کلی تصمیم گیری های مبتنی بر رایانه اهمیت بسیار زیادی یافته اند . در این زمینه سیستمهای خبره به عنوان یکی از بخش های منسوب به هوش مصنوعی نقش اصلی را دارند . در سیستم های خبره انواع تصمیم ها به کمک رایانه اتخاذ می شوند. سیستم های خبره، سیستم هایی مبتنی بر دانش می باشند و دانش درواقع مهمترین بخش آنها است. در این سیستم ها دانش از خبرگان هر علمی به رایانه منتقل می شود

استفاده از سیستم های خبره به دنیای پزشکی نیز راه در سال ۱۹۶۵ جهت DENDRAL یافته است. برنامه شرح و بیان ساختار مولکولی ارائه داده شد. نرم افزار در سال ۱۹۷۶ جهت تشخیص بیماریهای MYCIN برای PUFF قلبی ارائه شد. همچنین نرم افزار XBONE تشخیص بیماری های ریوی و نیز نرم افزار برای تشخیصی امراضی استخوان، و همینطور نرم افزار برای نظارت بر بیماران نیازمند مراقبت های ویژه ,VM برای تشخیصی بیماریهای CADCU CEUS همچنین برای تشخیصی BLUEBOX، مربوط به طب داخلی و درمان افسردگی و سیستم های خبره ای که به منظور تشخیص مواد اسیدی و الکترولیت ها، آموزش در امور مدیریت بیهوشی، تشخیص بیماری های مربوط به طب داخلی، از این دست هستند.

هدف از این مقاله ارائه یک سیستم خبره برای تشخیص بیماری سرطان دهان می باشد. در ادامه به بیان مسأله پرداخته خواهد شد و بعد از ارائه مطالبی درباره سرطان دهان، مراحل ساخت سیستم و اجزای آن بیان می گردد و در انتها با یک مثال کاربردی مراحل کار سیستم طراحی شده، تشریح می گردد . یک سیستم خبره پزشکی یک برنامه کامپیوتری است که زمانی که درست پیاده شده باشد، کمک های موثری در تصمیم گیری در مورد تشخیص بیماری ها و پیشنهاد در مورد شیوه درمان، را ارائه می دهد .این اطلاعات معمولا از طریق بیمار به پزشک منتقل می شود . سیستم های خبره پزشکی دارای ویژگی هایی هستند که آنها را از دیگر نرم افزارهای پزشکی متمایز می کند. یک جنبه این تفاوت این است که این سیستم ها، برای رسیدن به نتایج صحیح، قدم به قدم، استدلال های یک پزشک خبره را تقلید می کند . در اکثر موارد، متخصصی استفاده از این نرم افزار از این استدلال های متوالی با خبر است .امری که بدیهی است، این است که سیستم های خبره نیاز به تعداد بسیار زیادی از قوانین و حقیقت های علم پزشکی در زمینه بیماری ها و شرایط بیماری دارند، تا بتوانند نتیجه دقیقی ارائه دهند.

سرطان دهان گونه ای سرطان است که در آن سلولهای سرطانی در درون بافت دهان شروع به تکثیر می کنند. اگر چه این سرطان از جمله معمولترین سرطان های بشر به حساب می آید اما به دلیل بهبود روش های غربالگری و تشخیصی، تعداد موارد جدید این بیماری و مرگ ناشی از آن به طور قابل ملاحظهای کاهش یافته است. این بیماری در هر سنی بروز می یابد اما میزان بروز در سن بالای ۵۰ سال بیشتر است. استفاده از سیستم های نرم افزاری خبره دارای مزایایی می باشد از جمله اینکه:

تخصصی افراد زودگذر و فانی است. برای مثال فرد ممکن است شغلش را تغییر دهد، مریضی شود و مانند اینها، ولی تخصصی رایانه دایمی است. تخصصی فرد جهت انتقالی مشکل است. یک فرد نمی تواند در یک زمان در دو مکان حضور داشته باشد، ولی تخصصی رایانه قابل انتقال است. برای مثال یک سیستم خبره که روی یک کامپیوتر نصب شده است قادر به کپی شدن در کامپیوتری دیگر و در مکانی دیگر است و یا حتی دریافت آن از طریق شبکه امکان پذیر است. تخصصی فرد معمولا گران وهزینه بر است . حقوق پرسنلی خیلی بیشتر از هزینه سخت افزار و نرم افزار می باشد. همچنین سیستم های خبره توانایی ارتقاء را دارند .از دیگر مزایایی که سیستم های خبره ایجاد می کند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

عملکرد بالا، زمان پاسخگویی کامل و سریع، قابلیت اطمینان خوب، قابل فهم بودن، انعطاف پذیری، کاهش خطر، دوام و بقاء و وجود تخصصی های چندگانه. هدف از اجرای پروژه منتهی به ارائه این مقاله، بهره گیری از یک سیستم نرم افزاری به منظور دستیابی به تمام مزایای یک سیستم خبره برای تشخیص بیماری سرطان دهان می باشد. سرطان دهان در دهان و یا به تعبیری دیگر، در حفره دهانی آغاز می شود. منطقه ای از بدن شامل لب ها، جدار داخلی لب ها و گونه ها، دندان ها، لثه ها، بخش بیشتر زبان، ته دهان و سقف استخوانی دهان، همچنین سرطان دهان می تواند به oropharynx نیز سرایت کند که بخشی از گلو است که درست در پشت دهان قراردارد. هنگامی که سرطان دهان در این بخش بوجود آید، سرطان oropharynx یا سرطان گلو نامیده می شود و می تواند شامل عقب زبان، عقب سقف دهان، لوزه ها و دیواره بالائی گلو باشد. حفره دهانی و oropharynx ، کلیدهایی به عملکرد سالم بدن هستند. این بخش ها به تنفس، خوردن و صحبت کردن کمک می کنند. غدد بزاقی در حفره دهانی، خرد شدن غذایی را که می جویم آغاز می کنند که بخشی اساسی از سیستم هضم غذا است. سرطان می تواند در هر بخشی از حفره دهانی پدید آید. چون هر بخش از حفره دهانی با دیگر بخش ها متفاوت است، سرطان دهان، گستره پهناوری از انواع سرطان را دربرمی گیرد که با روش های گوناگونی درمان می شوند.

توجه : پروژه سیستم خبره و هوش مصنوعی تشخیص سرطان دهان دارای فیلم آموزشی به زبان فارسی است

چکیده پروژه سیستم خبره و هوش مصنوعی تشخیص سرطان دهان

سیستم های خبره با هدف در دسترس قرار دادن مهارت های افراد متخصصی، برای افراد غیر متخصصی طراحی شده اند . این برنامه ها الگوی تفکر و شیوه ی عملکرد انسان را شبیه سازی می کنند و باعث نزدیکی عملکرد سیستم های خبره با عملکرد انسان یا فرد خبره می شوند . تا کنون سیستم های خبره ی گوناگون در زمینه ی علوم پزشکی ارائه شده و از این حیث یکی از علوم پیشتاز می باشد . سرعت عمل همواره در تشخیصی و درمان بیماری سرطان دهان و در بهبود حال بیماران بسیار موثر می باشد، اما گاهی دسترسی به پزشکان متخصصی برای بیماران وجود ندارد و از این رو طراحی سیستمی با دانش پزشک متخصصی که تشخیصی مناسب را به بیماران ارائه نماید.

روش بررسی : در این مقاله یک سیستم خبره برای تشخیص سرطان دهان با استفاده از CF ارائه و در آن دانش لازم برای تشخیصی به صورت قواعد در پایگاه دانش سیستم ذخیره شده است و با توجه به پاسخ های کاربر احتمال سرطان را نمایش می دهد.

یافته ها : در صورت عدم حضور خبرگان با استفاده از نرم افزارهای هوشمند می توان تاحد نسبتاً قابل اعتمادی به تشخیص و ارائه شیوه درمان پرداخت.

نتیجه گیری : استفاده از سیستم های هوشمند و نیمه هوشمندی چون سیستم های خبره می تواند به صورت تصمیم یار در اختیار استفاده کنندگان قرار گیرد. هر چند در حال حاضر به هیچ وجه نمی تواند جایگزین خبرگان شود.

توجه : این پروژه یکی از بهترین پروژه های سیستم خبره بوده و به زودی در آندروید و asp.net پیاده سازی میشود

 فیلم آموزشی پروژه سیستم خبره و هوش مصنوعی تشخیص سرطان دهان

پروژه سیستم خبره و هوش مصنوعی تشخیص سرطان دهان حدود دو ماه برای پیاده سازی زمان برد و برای درک بهتر و آموزش کار با پروژه که در دو محیط متفاوت کلیپس و سی شارپ پیاده سازی شده تصمیم گرفتیم فیلم آموزشی برای این پروژه در نظر بگیریم در این فیلم نحوه نصب نرو افزار تشخیص سرطان و نحوه کار با آن آموزش داده شده است و کاربر با مشاهده فیلم به راحتی میتواند با نرم افزار کار کند و در بخش دوم آن نحوه اجرای پروژه در نرم افزار قدرتمند کلیپس آموزش داده شده است امیدواریم بتواند کمکی به شما هواداران سایت تهران آی تی بکند .

تهران آی تی : لطفا از فیلم آموزشی سیستم خبره به زبان فارسی دیدن فرمایید با تشکر

لطفا از فیلم پروژه سیستم خبره و هوش مصنوعی تشخیص سرطان دهان با کلیپس و سی شارپ دیدن فرمایید فیلم در صفحه جدید باز میشود

50000 تومان – حرید آنلاین

راهنمای خرید

خرید از تهران آی تی به صورت آنلاین بوده لینک دانلود به صورت خودکار برای شما ایمیل میشود بدیهی است که در هنگام خرید باید از ایمیل واقعی خود استفاده کنید

چنانچه نیاز به هرگونه سوال درباره محصول و یا مشاوره و کمک در خرید آنلاین داشتید از طریق ایمیل و یا شماره های تماس ارتباط برقرار کنید

ایمیل : ahadian2@gmail.com

تلفن : 09121486770

تلفن : 02133503646

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربرانمان پیدا کرده‌ایم

کانال تلگرام تهران آی تی
مطالب زیر را حتما بخوانید :)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کاربران درباره این مطلب چه گفته اند !!!
 1. سجاد گفت:

  سلام استاد خسته نباشید.
  استاد ببخشید واسه ی پایان نامه ی دوره ی کارشناسیم موضوع” سیستم های خبره پزشکی تشخیص بیماری” رو برداشتم .
  این پروژمون باید یه قسمتیش رو پیاده سازی کنیم که از سایت شما قسمت پیاده سازیشو دانلود کردم(تشخیص بیماری تیرویید)
  حالا قسمت تحقیقاتیش مونده مطالب رو هم جمع آوری کردم فقط نمیدونم چن فصلش کنم و اینکه عنوان فصل ها چی باشه .خواهشا یکم راهنماییم کنید.از این جهت که عنوان فصل ها رو لطف کنید یکم راهنماییم کنید.
  ممنون

  1. محمدرضا احدیان گفت:

   با عرض سلام
   لطفا با شماره تلفن : ۰۹۱۲۱۴۸۶۷۷۰ جهت مشاوره رایگان تماس بگیرید

با کلیک بر روی برچسب ها میتوانید دسته های مرتبط تر بزرگتری را ببینید

نویسنده : محمدرضا احدیان

محمدرضا احدیان هستم متولد سال 1364 برنامه نویس و طراح سایت ، اپلیکیشن های اندروید ، CRM ، CMS و مدل های کسب و کار الکترونیکی دانشجوی رشته فناوری اطلاعات و ارتباطات و مدرس دانشگاه ارادتمند ، محمدرضا احدیان

جستجو کنید

لیست پروژه ها

لیست کتاب ها

تولید محتوای آموزشی و کسب درآمد در تهران آی تی
به تولید کنندگان تهران آی تی بپیوندید
عضویت در شبکه های اجتماعی = 50 % تخفیف