دانلود پروژه سیستم خبره جهت اعتبارسنجی دانش در سیستمهای هوشمند

پروژه سیستم خبره جهت اعتبارسنجی دانش در سیستمهای هوشمند

دانلود پروژه سیستم خبره جهت اعتبارسنجی دانش در سیستمهای هوشمند

پروژه سیستم خبره جهت اعتبارسنجی دانش در سیستمهای هوشمند یکی از بهترین پروژه های تهیه شده توسط تیم تحقیق و توسعه سایت تهران آی تی میباشد این پروژه با فرمت داکیومنت ، ورد در اختیار کاربران سایت تهران آی تی قرار گرفته شده است و قابلت ویرایش دارد این پروژه ۱۱ صفحه میباشد و دارای بخش های مختلفی مانند چکیده ، مقدمه ، پایگاه دانش ، پایگاه داده ، موتور استنتاج ، واسط کاربر ، تأیید و اعتبارسنجی دانش سیستم های هوشمند ، بخش های مختلف یک سیستم خبره  ، بررسی ابزارهای تأیید و اعتبارسنجی دانش سیستم های هوشمند ، روش چگونگی کشف عدم اعتبار و … میباشد .

توجه : این پروژه دارای فرمت داکیومنت ، ورد و پی دی اف بوده و قابلیت ویرایش دارد

مقدمه پروژه سیستم خبره جهت اعتبارسنجی دانش در سیستمهای هوشمند

“تأیید” و “اعتبارسنجی” دانش یکی از مسائل مورد توجه محققان از سال ۱۹۸۴ میلادی تاکنون بوده است. محققین از آن زمان به فکر طراحی ابزاری مناسب جهت “تأیید” و “اعتبارسنجی” دانش برای   سیستم های مبتنی بر دانش بودند.

“تأیید” و “اعتبارسنجی” دانش یک مرحله ترکیبی برای تضمین کیفیت سیستم های نرم افزاری مبتنی بر دانش است. “تأیید” دانش، تضمینی برای درستی از جنبه مفهومی و “اعتبارسنجی” دانش، تضمینی از نظر قابل قبول بودن نرم افزار از طرف استفاده کننده می باشد. برای پیاده سازی و طراحی این مرحله به ابزارها، تکنیک ها و روش هایی نیاز می باشد. سیستم های خبره امروزی غالباً با چنین ابزار، روش و   تکنیک هایی تولید نشده اند.

با توجه به اهمیت “تأیید” و “اعتبارسنجی” دانش در این مقاله به بررسی طراحی و پیاده سازی سیستم خبره جهت ارزیابی ابزارهای تأیید و اعتبارسنجی دانش سیستم های هوشمند می پردازیم. در ابتدا با مطالعه ابزارهای موجود “تأیید” و “اعتبارسنجی”، پارامترهای ارزیابی همراه با مقادیر ممکن آن ها به صورت جدولی ارائه می گردد. مقادیر پارامترهای ارزیابی توسط پرس و جو از کاربر در قالب یک پایگاه داده طراحی شده است. دانش های به دست آورده شده در پایگاه دانشی که دربرگیرنده ارزش پارامترهای این پایگاه داده  می باشند ذخیره می شوند. با استفاده از استنتاج رو به عقب بر روی پایگاه دانش طراحی شده و حقایق کسب شده از پایگاه داده، ارزش نهایی هر ابزار تأیید و اعتبارسنجی دانش ارائه  می گردد. در نهایت توسط نرم افزار Microsoft Excel به صورت نموداری، ارزش کلیه ابزارها رسم می گردد. این نمودار ارزش ابزارهای تأیید و اعتبارسنجی دانش سیستم های هوشمند ارزیابی شده را به صورت تصویری به نمایش  می گذارد. شکل ۱ سیستم خبره مورد بررسی را توصیف می کند.

توجه : این پروژه یکی از بهترین پروژه های تهیه شده توسط تیم تحقیق و توسعه سایت تهران آی تی میباشد.

چکیده پروژه سیستم خبره جهت اعتبارسنجی دانش در سیستمهای هوشمند

در این مقاله به توصیف چگونگی طراحی و پیاده سازی یک سیستم خبره جهت ارزیابی ابزارهای تأیید و اعتبارسنجی دانش    سیستم های هوشمند می پردازیم. امروزه مسائل تأیید و اعتبارسنجی دانش سیستم های هوشمند از اهمیت بالایی برخوردار است که به موجب آن ابزارهای تأیید و اعتبارسنجی دانش سیستم های هوشمند نیز جزء مسائل پر اهمیت محسوب شده و در نتیجه پیاده سازی یک سیستم ارزیابی ابزارهای مذکور از کارهای امروزه محققین در این زمینه می باشد. سیستم خبره طراحی شده علاوه بر تعیین ارزش نهایی هر ابزار تأیید و اعتبارسنجی دانش سیستم های هوشمند، قادر به ارائه تشریح برای کاربر نیز می باشد و می تواند به سؤال های “چرا” و “چگونه” در رابطه با اولویت بندی ابزارها که از طرف کاربر مطرح می شوند پاسخ گوید و همچنین مراحل دستیابی به قوانین ارزش دهی از طریق گزینه “ردیابی در اختیار کاربر قرار خواهد گرفت. خروجی سیستم خبره ارزیابی به صورت نمودار توسط نرم افزار Microsoft Excel ارائه خواهد شد.

تأیید و اعتبارسنجی دانش سیستم های هوشمند

صحت و تأیید پایگاه دانش نقش بسیار مهمی را در استنتاج درست و تصمیم گیری صحیح یک سیستم هوشمند بر عهده دارد و در واقع می توان گفت که یک پایگاه دانش صحیح و تأیید شده، صحیح و کامل بودن یک سیستم هوشمند مانند سیستم خبره را در شرایط مختلف تضمین  می کند.

اعتبارسنجی و تأیید یا به اختصار V&V در واقع یک پروسه ترکیبی برای تضمین کیفیت نرم افزار می باشد. به طور مختصر تأیید تضمینی برای درستی از جنبه تکنیکی و اعتبارسنجی تضمینی از نظر قابل قبول بودن نرم افزار از طرف مشتری یا استفاده کننده می باشد.

در اعتبارسنجی هدف چک کردن این مطلب است که آیا سیستم مورد نظر نیازهای کاربران را برآورده می کند یا نه. در تأیید ما محتوای پایگاه دانش، در واقع دانش های موجود در آن را، از نظر درستی سازگاری و کامل بودن مورد بررسی قرار می دهیم. هر زمان که دانش جدیدی به پایگاه دانش اضافه می شود، پروسه تأیید و اعتبارسنجی، مخصوصاً مسأله تأیید دانش جدید، دوباره اعمال می شود.

6000 تومان – خرید آنلاین

راهنمای خرید

خرید از تهران آی تی به صورت آنلاین بوده لینک دانلود به صورت خودکار برای شما ایمیل میشود بدیهی است که در هنگام خرید باید از ایمیل واقعی خود استفاده کنید

چنانچه نیاز به هرگونه سوال درباره محصول و یا مشاوره و کمک در خرید آنلاین داشتید از طریق ایمیل و یا شماره های تماس ارتباط برقرار کنید

ایمیل : ahadian2@gmail.com

تلفن : 09121486770

تلفن : 02133503646

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربرانمان پیدا کرده‌ایم

کانال تلگرام تهران آی تی
مطالب زیر را حتما بخوانید :)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

با کلیک بر روی برچسب ها میتوانید دسته های مرتبط تر بزرگتری را ببینید

نویسنده : محمدرضا احدیان

محمدرضا احدیان هستم متولد سال 1364 برنامه نویس و طراح سایت ، اپلیکیشن های اندروید ، CRM ، CMS و مدل های کسب و کار الکترونیکی دانشجوی رشته فناوری اطلاعات و ارتباطات و مدرس دانشگاه ارادتمند ، محمدرضا احدیان

جستجو کنید

لیست پروژه ها

لیست کتاب ها

تولید محتوای آموزشی و کسب درآمد در تهران آی تی
به تولید کنندگان تهران آی تی بپیوندید
عضویت در شبکه های اجتماعی = 50 % تخفیف